• Simple Item 7
  • Simple Item 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 GRCA National Specialty – Working Certificate (WCX) Qualifiers: 95 entered, 1 scratched, 45 qualified
Judges: Land: Jim Drager, Anney Doucette, M. Cilia, V.Reed; Water: Jim Bryan and Sharon Long

2. RIPPLING RUN BLUE RIBBON'S KISS ME CDX CGC MH WCX (Coleman)
3. WILDWING TANAISTE *** QA2 (Dahlberg)
4. THISTLE ROCK KICKING UP A FUSS RN ** (Dean)
6. FOUR LAKES LIL SOMETHIN' SPECIAL SH WC (Bumgardner)
8. BLUE RIBBON'S FUNNY GIRL CGC MH UDX2 WCX (Coleman)
9. THUNDERSTRUCK'S ALL JAZZED UP (Hollander)
10. SUREFIRE MY ARMANI AT JBOO JH (Booher)
11. HR MACH MACH 7 MARATHON'S BE-BOPPIN' ROSIE MH MJG MXG TQX MXF T2B WCX (Peterson)
15. Z'S KISKADEE AXJ MH OA ** WCX (Peg Burlett)
20. HAPPYDAUGH'S RED RIVER RIZ'N JH WC (Strathern)
23. CROSSROAD'S SEVEN QUESTIONS JH BN CGC RE WCX (Perby)
26. SKYRIVER MAY THE BIRDS B WITH U SH BN WC (Manowiecki)
27. RIO'S PARK AND RIDE (Weinmann)
28. TOPMAST KICK-A-POO JOY JUICE CD JH NAJ NF WC (Masica)
32. HR SUNFIRE'S STILLWATER POND SH CGC WCX (Shewchuk)
34. WAKEMUP WILD CHILD CDX MH NF OA OAJ ** WCX (Turgeon)
35. GAYLAN'S SECOND CITY STAND UP BN MXB MXJ SH GO VER WCX (Nichols)
39. ST. JUDE'S AUTUMN FIELD POPPY, MH, CGC CGC MH (McKane)
40. SHR SUNFIRE ALLEGRETTO OF HIGH FARMS JH WC (Worrest)
42. SKYEFIRE'S ROCKET DOG VCD2 JH BN RE CGCA VCD1 BN CDX CGCA NA OAJ RE TD WC (Murn)
43. HEADS UP I'M YOUR WING MAN JH WC (Turgeon)
44. AUTUMN'S SUNKA LUTA SIOUX SH JH CGC (McKane)
46. SR EMELINE'S HOOK, LINE AND SINKER CD JH BN CA CGC MX MXJ PCD XF WC (Salemi)
47. SUNFIRE'S LONG HOT SUMMER CDX CGC MH RN WCX (Book)
48. OTCH GAYLAN'S MAGIC ELIXIR JH OM UDX WC (Clark)
49. GOLDENLOCH GOLD IS MONEY *** QAA (Dahlberg)
50. HIGH TIMES WHISKEY BACK JH (Porucznik)
53. HUNT'S STEELE SINGLE REED SH (Hunt)
55. GOLDENRUN'S OUTLAW ON THE LOOSE (Wieder)
56. WEEBE TECHY INNOVATIONS JH (Baker)
59. RED HOT FIREBIRD SH CGC WCX (Moore)
60. YOU HAVE GOT TO BE KIDDING QAA CDX CGC MH50 NA NAJ NF RE *** WCX (Sokohl)
61. MOONGATE'S ME AND MY SHADOW GN JH CDX CGC RE WC (Coyle)
68. SUNRUNNER'S LEGACY CD SH CGC WC (Lorentzson)
70. PORJAY'S LONG MAY YOU RUN MH WCX (Moffett)
74. OLD LYME'S BRAVE HUNTER ROSCOE SH WC (Smith)
76. HR NORTHWIND 'N ROSEHILL'S FROZEN IN TIME SH WC (Rathbun)
78. AUDEO'S OFF ROAD ADVENTURE JH BN CGC WC (Albright)
84. WEEBE CELTIC LEGEND SH BN CGCA RN WC (Dunseith)
86. HRCH NEVERSINK'S NORTHERN ICE JEWEL MH WCX (Jordan-MacLean)
88. SHR GAYLAN'S DASH OF GOLD JH WC (Dury)
90. PORJAY'S WISHIN FOR GOOD KARMA MH WCX (Jordan-MacLean)
91. HORST BRUNO VON HILLSIDE SH RAE BN CGC UD WC (Harringer)

 

GRCA National Specialty – Working Certificate (WC) Qualifiers: 115 entered, 7 scratched, 52 qualified
Judges: Land: K. Derman, A. Kinsler, B. Samios, J. Cotter; Water: Marcie Baer, Betty Dust

3. CH GCH MOONGATE'S THERE CAN BE ONLY ONE JH CGC (Coyle)
4. WOODSIDE'S CELTIC MAGE (Day)
6. BOUNDERHILLS TRUE GRIT (Priebe)
7. WEEBE'S LITTLE RED CORVETTE JH (Hayes)
8. TURBO RIFKA IT'S GETTING HOT IN HERE (Black)
10. TURBO UH-OH BIG 5-0 JH (Sokohl)
12. SUN BAY'S LIFE OF RILEY JH BN RE (Thomas)
15. WEEBE SPICING IT UP (Bullinger)
17. CCH HARMONY STAR SPANGLED BLUE (Hutcheson)
22. ST. AUTUMN'S SALTMARSH LAVENDER JH CGC (McKane)
25. AUGUSTA'S JAM JAY DOUBLE BARREL SHOT JH (Porucznik)
29. SHR ZANIRI'S PACIFIC STORM CD RA JH (Browne)
31. LIBZ'S BY THE DEBAY'S GIDGET (Butz)
33. SHR WONDERLAND'SDREAMINGABOUTTHELASTDAYOFSCHOOL JH CGC NAP NJP RE WC WCX (Browne)
34. HIGH TIMES WHISKEY BACK JH (Porucznik)
35. TOPMAST KICK-A-POO JOY JUICE CD JH NAJ NF WC (Masica)
41. GAYLAN'S FIRE H20 (Brunner-Walker)
43. SUNRUNNER'S RED THUNDER (Lorentzson)
45. HIDEAWAY'S CHILLED THRILLS NA NAJ OM RN UDX2 (Hockenberry)
46. HAPPYDAUGH'S WEEBE TWEETIN' (Strathern)
47. ARIELL FORCE OF NATURE AT AUREO TD (Heusinkvelt)
48. TOPMAST TRUE GRIT JH CGC (McKinney)
49. GLASTONBURY'S MAGIC KEEPER BN CGC NA NF OAJ RN (Beaulieu)
51. PINE RUN'S NEXT STOP EVERYWHERE JH AXJ CDX NF OA (Lamb)
53. WEEBE TECHY INNOVATIONS JH (Baker)
57. BAYSIDE'S THUNDER AND LIGHTNING (Grivas)
58. CODY BOY GOOSIN ON THE LOOSE CDX CGC (Susterowitz)
61. CALLIOPE IT'S ALL OBOE ME (Lindquist)
63. MAX Q WILSON DANIEL BURKE SCHELLHASE (Gassner)
64. RUFFWATER SIPPIN' ON FIRE CD RAE JH BN CGCA (Sheets)
65. WOODLYN MOONGATE ONE SINGULAR SENSATION JH (Coyle)
67. RIO'S PARK AND RIDE (Weinmann)
73. WYNWOOD PUMPKIN SPICE (Moran)
74. SHR GAYLAN'S KERRI OF THE EMERALD ISLE CD VCD1 GN RAE JH BN CGC NAJ NAP NJP OA TD WC (Swallows)
75. MACH FAST-TRAKS BLOWIN 'N THE WIND BOYDYLAN (Rose)
77. SUREFIRE MY ARMANI AT JBOO JH (Booher)
78. GCH LORALEI'S EDDIE WOULD GO (Topping)
85. SHADY GROVE'S NOT JOKING AROUND (Casanova)
86. GAYLAN'S RANGE OF LIGHT (Clark)
88. ZANIRI NOT JUST A PRETTY FACE (Highton)
94. THUNDERSTRUCK SOME LIKE IT HOT JH (Falter)
95. MAX Q R U YETI (Rising)
98. MACH HYEGOLDS HONORED LEGACY VCD1 CA MJS MXB NF TDX (Geiger)
100. SUNFIRE'S ROCKAWAY BEACH TWEEDLEDEEDEE RAMONE JH CGC RN WC (Shewchuk)
101. TOPMAST SADDLE UP 'N RIDE (Wisniewski)
102. OTCH GOLDENPAW MUSTANG SALLY VER RAE AXJ MX OM6 UDX2 (Aldrich)
103. ZANIRI'S TEAR'N UP THE BORDER CD VCD1 JH NAJ OA TD (Comp-Zelles)
104. WYNWOOD SWEET POTATO PIE CD CGC RE (Andraka)
108. CH MACH TWIN-BEAU-D'S SMOOTH OPERATOR JH BN CDX MJS MXG SHU WC (McGee)
109. NORTHWIND'S TRY AND CATCH ME JH (Rathbun)
110. DELMARVA'S BUILT TO LAST (Sipola)
114. RUFFWATER NOT JUST A PRETTY FACE (Kronz)

PLEASE VOLUNTEER TO HELP!

Information will be posted on our Volunteers page.